Kolor Głęboki zielony dżungli

Nazwa angielskaDeep jungle green
Kod HEX#004B49
Kod RGBRGB(0, 75, 73)
Hue178°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)15%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)29%
Kolor Pantone*storm
Numer Pantone *19-5217
KolorRAL*RAL 6004
Wartości CMYK100%, 0%, 3%, 71%
Deep jungle green #004B49

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Głęboki zielony dżungli, o kodzie koloru #004B49, to odcień, który od razu przenosi nas w gęstwinę tropikalnej dżungli. Jest to barwa, która emanuje tajemniczością i egzotyką.

Ten intensywny odcień zieleni jest jakby pochłonięty przez otaczającą go roślinność, wprowadzając nas w świat pełen ukrytych skarbów i nieodkrytych zakątków. Przypomina nam o dzikiej przyrodzie, która kryje w sobie niezliczone gatunki roślin i zwierząt.

Deep jungle green to kolor, który przywołuje na myśl obrazy mistycznego lasu deszczowego, gdzie światło przebija się przez zwisające liany i bujne korony drzew. To barwa spokoju i harmonii, która pozwala nam oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć się w naturalnym pięknie.

Jeśli chciałbyś zastosować ten kolor w swoim otoczeniu, możesz go wykorzystać do stworzenia relaksującej atmosfery w swoim domu. Ciemniejsze odcienie zielonego dżungli świetnie komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan, tworząc przytulne i ciepłe wnętrze.

Wnętrza utrzymane w głębokim zielonym dżungli będą stanowiły oazę spokoju, w której można się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. Ten kolor może również być wykorzystany w sztuce czy projektowaniu graficznym, dodając kompozycjom dynamizmu i głębi.

  • Kod koloru: #004B49
  • Angielska nazwa: Deep jungle green
  • Polska nazwa: Głęboki zielony dżungli