Kolor Francuski błękit nieba

Nazwa angielskaFrench sky blue
Kod HEX#77B5FE
Kod RGBRGB(119, 181, 254)
Hue212°
Saturation (HSL)99%
Light (HSL)73%
Saturation (HSV)53%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*baltic-sea
Numer Pantone *14-4320
KolorRAL*RAL 6027
Wartości CMYK53%, 29%, 0%, 0%
French sky blue #77B5FE

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Błękit nieba, którym malowane są francuskie marzenia. Kolor #77B5FE, znany również jako French sky blue, to odcień nieba, który przypomina nam romantyczne widoki nad Sekwaną i wieczorne spacery po Paryżu. Ten błękit jest subtelny i delikatny, jak pierwsze promienie słońca o poranku, które rozświetlają niebo nad francuskimi polami lawendy.

Francuski błękit nieba jest barwą, która wprowadza nas w stan spokoju i harmonii. Jest to kolor, który kojarzy się z wolnością i beztroską. To jakbyśmy przenieśli się do francuskiej wsi, gdzie czas płynie wolniej, a życie toczy się w rytm natury.

Jeśli spojrzeć na ten kolor z perspektywy historii sztuki, można zauważyć, że był on często używany przez francuskich impresjonistów, którzy starali się uchwycić efekty świetlne i atmosferę na swoich płótnach. French sky blue jest więc także hołdem dla tych mistrzów malarstwa, którzy potrafili przelać na płótno piękno nieba i chmur.

Podsumowując, French sky blue to kolor nieba pełnego marzeń i romantycznych wspomnień. To odcień, który przywołuje w nas poczucie spokoju i wolności. Jeśli chcesz poczuć się jak w Paryżu, wystarczy spojrzeć na ten kolor i zanurzyć się w niebiańskiej atmosferze francuskiego błękitu.