Kolor Francuska limonka

Nazwa angielskaFrench lime
Kod HEX#9EFD38
Kod RGBRGB(158, 253, 56)
Hue89°
Saturation (HSL)98%
Light (HSL)61%
Saturation (HSV)78%
Light (HSV)99%
Kolor Pantone*acid-lime
Numer Pantone *14-0340
KolorRAL*RAL 6039
Wartości CMYK38%, 0%, 78%, 1%
French lime #9EFD38

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #9EFD38, znany jako French lime (Francuska limonka), to wyjątkowo świeży i energetyczny odcień zieleni. Jest on inspirowany soczystymi limonkami, które są popularne we francuskiej kuchni i kulturze.

Ten jasny odcień zieleni ma wiele pozytywnych skojarzeń. Przypomina nam letnie dni, soczyste owoce i świeżość natury. Jest to kolor, który wzbudza radość i dodaje energii.

Francuska limonka jest często używana w projektowaniu wnętrz i aranżacji przestrzeni. Jej jasność i intensywność sprawiają, że doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których chcemy stworzyć przyjazną i orzeźwiającą atmosferę.

Jeśli chcesz użyć tego koloru w swoim projekcie, możesz go zastosować na ścianach, meblach lub akcentach dekoracyjnych. Będzie on doskonale współgrał z innymi odcieniami zieleni, jak również z białym lub szarym, tworząc harmonijną kompozycję.

Wnętrza urządzone w kolorze francuskiej limonki będą emanować pozytywną energią i zachęcać do spędzania czasu w takiej przestrzeni. Dodatkowo, ten kolor może również wpływać na nasze samopoczucie, poprawiając nastrój i dodając optymizmu.