Kolor Fioletowa ekstrawagancja

Nazwa angielskaPurple pizzazz
Kod HEX#FE4EDA
Kod RGBRGB(254, 78, 218)
Hue312°
Saturation (HSL)99%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)69%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*fuchsia-pink
Numer Pantone *15-2718
KolorRAL*RAL 4003
Wartości CMYK0%, 69%, 14%, 0%
Purple pizzazz #FE4EDA

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Fioletowa ekstrawagancja, czyli #FE4EDA, to kolor, który z pewnością przyciąga uwagę i wyróżnia się spośród innych. Nazwa “Purple pizzazz” doskonale oddaje jego charakter – jest to fioletowy odcień pełen energii i żywiołowości.

Wizualnie, fioletowa ekstrawagancja jest intensywnym i jasnym kolorem. Jest to odcień fioletu o wyraźnych różowych tonach, który sprawia, że wydaje się być jeszcze bardziej dynamiczny i pełen życia.

Ten kolor kojarzy się z kreatywnością, oryginalnością i niezależnością. Jest idealny dla osób, które chcą wyrazić swoją indywidualność i wyróżnić się z tłumu. Fioletowa ekstrawagancja emanuje pozytywną energią i może być inspirująca dla artystów i twórców, którzy poszukują nowych i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Jeśli chodzi o znaczenie symboliczne, fiolet często jest kojarzony z luksusem, tajemniczością i duchowością. W przypadku fioletowej ekstrawagancji te cechy są jeszcze bardziej wzmocnione przez jej intensywność i jaskrawość. Może ona wprowadzać do przestrzeni energię tajemnicy i niezwykłości, a jednocześnie dodawać jej odrobinę elegancji i wyrafinowania.

Podsumowując, fioletowa ekstrawagancja to kolor, który nie pozostawia obojętnym. Jego intensywność i jaskrawość przyciągają uwagę i dodają życia każdej przestrzeni. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego i pełnego energii, ten kolor na pewno spełni Twoje oczekiwania.