Kolor Czerwień stodoły

Nazwa angielskaBarn red
Kod HEX#7C0A02
Kod RGBRGB(124, 10, 2)
Hue
Saturation (HSL)97%
Light (HSL)25%
Saturation (HSV)98%
Light (HSV)49%
Kolor Pantone*red-dahlia
Numer Pantone *19-1555
KolorRAL*RAL 3003
Wartości CMYK0%, 92%, 98%, 51%
Barn red #7C0A02

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czerwień stodoły, oznaczana kodem koloru #7C0A02, to intensywny odcień czerwieni, który odwołuje się do tradycyjnego koloru stodoły. Jest to barwa pełna energii i charakteru, która przywołuje na myśl obrazy wiejskiego krajobrazu i sielankową atmosferę.

Czerwień stodoły jest nasycona i głęboka, przypominając soczyste pomidory czy czerwone jabłka. To kolor, który wyróżnia się spośród innych odcieni czerwieni swoją wyrazistością i mocą.

Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać czerwień stodoły w swoim otoczeniu, warto pamiętać o jej silnym oddziaływaniu. Może być doskonałym wyborem do akcentowania elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach, na przykład poprzez dodanie czerwonych poduszek na neutralnej sofie lub malowanie jednej ściany w tym kolorze. Czerwień stodoły doskonale komponuje się także z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień, nadając im ciepło i charakteru.

W sztuce czerwień stodoły może być używana do tworzenia silnych kontrastów lub jako barwa dominująca. Może stanowić tło dla innych kolorów, które będą się na nim wyraźnie wyróżniać. Dodając czerwień stodoły do swojej palety barw, możesz nadać swoim dziełom intensywności i dramatyzmu.

Podsumowując, czerwień stodoły to odcień czerwieni, który emanuje energią i siłą. Jego głęboka intensywność przyciąga uwagę i dodaje charakteru zarówno wnętrzom, jak i dziełom sztuki.