Kolor Czerwień rubinowa

Nazwa angielskaRuby red
Kod HEX#9B111E
Kod RGBRGB(155, 17, 30)
Hue354°
Saturation (HSL)80%
Light (HSL)34%
Saturation (HSV)89%
Light (HSV)61%
Kolor Pantone*haute-red
Numer Pantone *19-1758
KolorRAL*RAL 3002
Wartości CMYK0%, 89%, 81%, 39%
Ruby red #9B111E

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czerwień rubinowa, oznaczana kodem koloru #9B111E, to barwa pełna namiętności i elegancji. Nazwa tego koloru nawiązuje do pięknych, czerwonych rubinów, które od wieków były symbolem bogactwa i władzy.

Czerwień rubinowa to intensywny odcień czerwieni, który przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Jest to kolor silny i pewny siebie, który dodaje charakteru każdej przestrzeni czy projektowi.

Symbolika czerwieni rubinowej jest bogata i różnorodna. W historii sztuki była często kojarzona z miłością, pasją i romantyzmem. Wzmacnia również poczucie siły, odwagi i determinacji.

W modzie czerwień rubinowa jest uważana za kolor luksusu i ekskluzywności. Dodaje elegancji zarówno wieczorowym sukniom, jak i codziennym stylizacjom. Jest to również popularny wybór na dywany, meble czy dodatki do wnętrz, które dodają im szyku i wyrafinowania.

Jeśli szukasz koloru, który przyciągnie uwagę i nadaje wyjątkowego charakteru Twojemu projektcie, czerwień rubinowa jest doskonałym wyborem. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć romantyczną atmosferę czy podkreślić swoją pewność siebie, ten odcień czerwieni z pewnością spełni Twoje oczekiwania.