Kolor Ciemny złotokap

Nazwa angielskaDark goldenrod
Kod HEX#B8860B
Kod RGBRGB(184, 134, 11)
Hue43°
Saturation (HSL)89%
Light (HSL)38%
Saturation (HSV)94%
Light (HSV)72%
Kolor Pantone*golden-palm
Numer Pantone *17-0839
KolorRAL*RAL 1027
Wartości CMYK0%, 27%, 94%, 28%
Dark goldenrod #B8860B

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Ciemny złotokap, czyli kolor o kodzie #B8860B, to intensywny odcień złota, który przypomina barwę dojrzałego zboża na polu. Jest to ciepły i bogaty kolor, który przyciąga uwagę i dodaje elegancji. Nazwa “ciemny złotokap” doskonale oddaje charakter tego odcienia, który jest głęboki i pełen blasku.

Opisując ciemny złotokap, nie sposób pominąć jego historycznego znaczenia. W starożytności, złoto było symbolem bogactwa i władzy, a ten kolor nawiązuje do tych tradycji. Jest to barwa kojarzona z ekskluzywnością i prestiżem.

Ciemny złotokap można zastosować w różnych dziedzinach sztuki i designu. W malarstwie może być używany do tworzenia ciepłych tła lub jako akcent, który dodaje głębi obrazowi. W projektowaniu wnętrz może być wykorzystywany do stworzenia luksusowej atmosfery w eleganckich salonach czy sypialniach.

Jeśli chodzi o symbolikę, ciemny złotokap jest kojarzony z sukcesem, dostatkiem i mądrością. To kolor, który dodaje pewności siebie i pozytywnej energii. Może być inspirujący dla osób dążących do osiągnięcia swoich celów.

Podsumowując, ciemny złotokap to odcień złota, który wzbudza zainteresowanie i emanuje elegancją. Jego głębia i blask sprawiają, że jest to kolor niezwykle atrakcyjny i wartościowy. Przywołuje skojarzenia z bogactwem, prestiżem i sukcesem. Jeśli szukasz koloru, który dodaje charakteru i wyrafinowania, ciemny złotokap jest doskonałym wyborem.