Kolor Cambridge niebieski

Nazwa angielskaCambridge blue
Kod HEX#A3C1AD
Kod RGBRGB(163, 193, 173)
Hue140°
Saturation (HSL)19%
Light (HSL)70%
Saturation (HSV)16%
Light (HSV)76%
Kolor Pantone*cameo-green
Numer Pantone *14-6312
KolorRAL*RAL 7038
Wartości CMYK16%, 0%, 10%, 24%
Cambridge blue #A3C1AD

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Cambridge niebieski (#A3C1AD) to elegancki odcień niebieskiego, który odzwierciedla spokój i harmonię. Nazwa tego koloru pochodzi od Uniwersytetu w Cambridge, który jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie.

Cambridge niebieski jest delikatnym, pastelowym odcieniem niebieskiego, który wprowadza uczucie lekkości i świeżości. Jest to kolor, który kojarzy się z intelektualizmem, wiedzą i naukową precyzją. Przywołuje obrazy starych ksiąg i mądrości przekazywanej przez wieki.

Ten subtelny odcień niebieskiego doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w pokojach sypialnych i miejscach do pracy. Jest łagodny dla oczu i tworzy atmosferę sprzyjającą relaksowi i skupieniu. Może być również używany w projektowaniu graficznym, aby nadać projektom elegancji i profesjonalizmu.

Oto kilka faktów na temat Cambridge niebieskiego:

  • Jest to kolor często stosowany w logo i identyfikacji wizualnej uczelni, instytucji naukowych oraz firm związanych z edukacją.
  • W symbolice kolorów Cambridge niebieski reprezentuje mądrość, intelekt i wiedzę.
  • Cambridge niebieski jest popularnym kolorem w malarstwie i rzeźbie, szczególnie w dziełach o tematyce akademickiej.

Cambridge niebieski to odcień, który przyciąga uwagę swoją subtelnością i elegancją. Jego spokojna aura sprawia, że jest to kolor, który warto mieć na uwadze przy projektowaniu i tworzeniu pięknych kompozycji kolorystycznych.