Kolor Buraczkowy

Nazwa angielskaBeetroot
Kod HEX#730029
Kod RGBRGB(115, 0, 41)
Hue339°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)23%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)45%
Kolor Pantone*rhubarb
Numer Pantone *19-1652
KolorRAL*RAL 3032
Wartości CMYK0%, 100%, 64%, 55%
Beetroot #730029

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #730029, znanym również jako Beetroot (buraczkowy), to intensywny odcień czerwieni, który nawiązuje do koloru soczystego buraka. Jest to barwa, która wyróżnia się swoją głębią i mocą.

Beetroot to kolor, który niesie ze sobą wiele znaczeń i asocjacji. Przede wszystkim kojarzy się z naturą i zdrowiem, ponieważ buraki są często uważane za warzywo o wysokiej wartości odżywczej. Jest to również barwa, która symbolizuje energię, pasję i siłę.

W sztuce Beetroot może być używany do wywołania silnych emocji i wrażeń. Może być stosowany zarówno w abstrakcyjnych kompozycjach, jak i w realistycznych przedstawieniach. Jego intensywność przyciąga uwagę i dodaje dynamiki każdemu dziełu.

Jeśli chodzi o stylizację wnętrz, Beetroot może być wykorzystywany jako akcentowy kolor, dodając głębi i charakteru pomieszczeniu. Może być stosowany na ścianach, meblach czy dodatkach dekoracyjnych, aby stworzyć wyrazisty i niepowtarzalny efekt.

Podsumowując, Beetroot to kolor pełen energii i pasji, który przyciąga uwagę i dodaje głębi każdemu dziełu czy wnętrzu. Jego intensywność i moc sprawiają, że jest on niezwykle wyrazisty i niezapomniany.