Kolor Brązowo-szary

Nazwa angielskaBistre
Kod HEX#3D2B1F
Kod RGBRGB(61, 43, 31)
Hue24°
Saturation (HSL)33%
Light (HSL)18%
Saturation (HSV)49%
Light (HSV)24%
Kolor Pantone*mole
Numer Pantone *19-1106
KolorRAL*RAL 3007
Wartości CMYK0%, 30%, 49%, 76%
Bistre #3D2B1F

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Bistre (#3D2B1F) to barwa, która wprowadza nas w świat ciepłych odcieni brązu i szarości. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa “bistre”, które oznacza brunatny pigment używany w malarstwie. Ten kolor ma niezwykłą głębię i intensywność, która przyciąga wzrok i pobudza zmysły.

Brązowo-szary odcień bistre jest niezwykle wszechstronny i może być stosowany zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach wnętrz. Jest idealnym tłem dla innych kolorów, dodając im ciepła i elegancji. Może być również używany jako akcentowy kolor, dodając głębi i charakteru całej kompozycji.

Bistre kojarzy się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień czy skóra. Przypomina nam o pięknie jesieni, gdy liście zmieniają kolor na ciepłe odcienie brązu. Jest to kolor, który wprowadza harmonię i spokój do przestrzeni, jednocześnie dodając im nutkę tajemniczości.

Jeśli chcesz dodać swojemu wnętrzu elegancji i wyrafinowania, bistre jest doskonałym wyborem. Niezależnie od tego, czy użyjesz go na ścianach, meblach czy dodatkach, ten barwny odcień przyciągnie uwagę i stworzy unikalną atmosferę w Twoim domu.