Kolor Brąz Van Dyke

Nazwa angielskaVan Dyke brown
Kod HEX#664228
Kod RGBRGB(102, 66, 40)
Hue25°
Saturation (HSL)44%
Light (HSL)28%
Saturation (HSV)61%
Light (HSV)40%
Kolor Pantone*cappuccino
Numer Pantone *19-1220
KolorRAL*RAL 8007
Wartości CMYK0%, 35%, 61%, 60%
Van Dyke brown #664228

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Brąz Van Dyke, oznaczany kodem koloru #664228, to odcień brązu inspirowany pracami słynnego malarza flamandzkiego – Anthonisa van Dycka. Ten głęboki i ciepły kolor ma wiele do zaoferowania zarówno w świecie sztuki, jak i w życiu codziennym.

Brąz Van Dyke jest barwą, która odzwierciedla bogactwo i elegancję. Jego intensywność sprawia, że przyciąga uwagę i dodaje pomieszczeniom głębi. Jest idealnym wyborem do tworzenia przytulnych wnętrz, które emanują ciepłem i harmonią.

W sztuce Brąz Van Dyke często był stosowany przez mistrzów renesansu i baroku. Jego głębokie odcienie doskonale podkreślały detale i wprowadzały kontrast w obrazach. Dzięki temu kolorowi prace malarskie nabierały wyjątkowego charakteru i oddziaływały na emocje widza.

Jeśli chodzi o znaczenie symboliki kolorów, brąz często kojarzony jest z ziemią, naturą oraz stabilnością. Brąz Van Dyke nie jest tu wyjątkiem – symbolizuje siłę, trwałość i pewność siebie. To kolor, który wprowadza spokój i równowagę w nasze życie.

Podsumowując, Brąz Van Dyke to niezwykle piękny kolor, który może być wykorzystany zarówno w sztuce, jak i w projektowaniu wnętrz. Jego głębia i ciepło sprawiają, że jest on niezwykle atrakcyjny dla oka i dodaje charakteru każdemu miejscu, w którym się pojawia.