Kolor Biały duch

Nazwa angielskaGhost white
Kod HEX#F8F8FF
Kod RGBRGB(248, 248, 255)
Hue240°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)99%
Saturation (HSV)3%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*brilliant-white
Numer Pantone *11-4001
KolorRAL*RAL 9016
Wartości CMYK3%, 3%, 0%, 0%
Ghost white #F8F8FF

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Biały duch, czyli Ghost white, to jeden z najdelikatniejszych odcieni białego. Jest to kolor o kodzie #F8F8FF, który przypomina lekko mglistą biel. Nazwa tego koloru doskonale oddaje jego charakter – jest on subtelny, niemal przezroczysty, jakby emanował tajemniczym duchowym blaskiem.

Ghost white jest barwą o niezwykłej delikatności i czystości. Przypomina świeżo spadły śnieg lub mgłę unoszącą się nad jeziorem o świcie. Jego jasność sprawia, że jest idealnym tłem dla innych kolorów, które na nim wyglądają jeszcze bardziej intensywnie i wyrazisto.

Warto również zauważyć, że Ghost white ma pewną niewinność w sobie. Jest jak pusta karta, czysta płótno, gotowe do przyjęcia jakiejkolwiek historii czy emocji. To kolor, który symbolizuje czystość, niewinność i spokój.

Jeśli chcesz stworzyć atmosferę pełną lekkości i delikatności, Ghost white będzie idealnym wyborem. Może być stosowany zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w projektowaniu graficznym czy malarstwie. Niezależnie od zastosowania, ten kolor z pewnością doda swojej przestrzeni odrobinę magii i tajemniczości.