Dlaczego warto spędzić wakacje w Japonii? 3 zalety Kraju Kwitnącej Wiśni

dlaczego warto spędzić wakacje w japonii 3 powody

Przy przeglądaniu ofert zagranicznych wycieczek możesz się nieco zdziwić. Teoretycznie na każdej stronie, czy ulotce znajdziesz różnorodne zalety poszczególnych miejsc. Ale w praktyce żadne z nich się specjalnie nie wyróżnia. Przyglądasz się kilku ofertom, każda dotyczy innego kraju i nie wiesz, na który kierunek się zdecydować. To wszystko dlatego, że pośród Twoich potencjalnych wyborów nie ma Japonii. Ten kraj wyróżnia się z tłumu wszystkich podobnych do siebie miejsc. Stolica Japonii, czy inne japońskie miasta to idealne miejsce na spędzenie wakacji. W tym artykule poznasz 3 zalety Japonii, które sprawiają, że to coraz popularniejszy kierunek wakacyjny wśród Polaków. Zapraszamy!

1. Doświadczysz bogatej historii Japonii – Japonia kryje mnóstwo unikalnych tradycji

Japonia to jeden z tych krajów, których nie dotyczy zachodni populizm. Przez wieki ten wyspiarski kraj położony na Oceanie Spokojnym żył swoim życiem w izolacji od zachodniej części globu. To sprawiło, że w Japonii przetrwały najstarsze zwyczaje i są kultywowane do dzisiaj.

Dzięki temu w całej Japonii spotkasz się z bogactwem kulturowym tego kraju. Japończycy są bardzo zaangażowani w podtrzymywanie lokalnych tradycji. W trakcie swojego pobytu z pewnością zapoznasz się z lokalnymi, tradycyjnymi strojami, czy sztuką układania kwiatów.

Podobnie sprawa wygląda w obszarze architektury, z którą będziesz miał do czynienia w trakcie podróży. W japońskich miastach znajdziesz połączenie starodawnych, legendarnych świątyń, ogrodów, czy zamków z nowoczesną architekturą. Przechadzka po Tokio, Kioto, Nikko i innych tego typu miastach dostarczy Ci niezapomniane wspomnienia.

2. Kraj Kwitnącej Wiśni zapewnia niespotykane nigdzie indziej doznania smakowe

Japońska kuchnia oferuje smaki, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu na świecie. W kuchni japońskiej spotkasz unikalne przysmaki, takie jak sushi, sashimi, czy ramen. Ponadto w menu restauracyjnym znajdziesz również bogatą ofertę owoców morza.

Kuchnia japońska i owoce morza to nierozłączne połączenie. W Japońskich restauracjach będziesz mógł skosztować bardzo różnorodnych i estetycznie przygotowanych dań.

Możesz stwierdzić, wszystkie wymienione potrawy zawitały również do Europy. W Polsce nie brakuje restauracji, które opierają się na japońskiej kuchni. Ale prawda jest taka, że w żadnej restauracji znajdującej się poza Japonią nie doznasz tych indywidualnych smaków, charakterystycznych tylko i wyłącznie dla Japonii. A jedzenie to nie wszystko.

Kropkę nad i stawia ceremonia parzenia herbaty, która również jest zarezerwowana dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Przy ceremonii parzenia herbaty zapoznasz się z kulturą spożywania tego powszechnego w naszym kraju naparu.

3. Japonia wycieczki to piękne krajobrazy – Zobaczysz najwyższy szczyt Japonii i szereg innych atrakcji

W trakcie Japonia wycieczki z pewnością nie będziesz się nudzić. Kraj Kwitnącej Wiśni na każdym kroku oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Jednym z najciekawszych miejsc jest oczywiście najwyższy szczyt Japonii, czyli góra Fudżi mierząca 3776 m n.p.m. Na niższych poziomach terenu również nie brakuje interesujących miejsc.

dlaczego warto spedzic wakacje w japonii

W Japonii znajdziesz mnóstwo ciekawych ogrodów, czy zamków, które zachowały najstarsze japońskie tradycje architektoniczne. Dzięki temu wrócisz do kraju z mnóstwem niezapomnianych wspomnień z tego fascynującego kraju.

Podsumowanie

Japonia z roku na rok staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Nie bez powodu. W tym artykule poznałeś 3 zalety, które czynią Japonię unikalnym celem turystycznym. W trakcie wycieczki poznasz unikalne tradycje, doświadczysz japońskich smaków oraz zobaczysz piękne krajobrazy i nie tylko. Więcej informacji znajdziesz na stronie biura podróży PRESTIGE TOURS. Sprawdź sam!

Artykuł sponsorowany

Podobne wpisy