Jak stosować skin cycling? Poznaj metodę pielęgnacji skóry o działaniu przeciwzmarszczkowym i przeciw niedoskonałościom

jak stosować skin cycling poznaj metodę pielęgnacji skóry o działaniu przeciwzmarszczkowym i przeciw niedoskonałościom

Jeżeli nie chcesz nadużywać stosowania kosmetyków do twarzy i stawiać na celowaną pielęgnację, to metoda skin cycling jest zdecydowanie świetnym wyborem właśnie dla Ciebie. Polecana jest dla osób ze skórą dojrzałą, suchą czy wrażliwą, a nawet tą z niedoskonałościami czy naczynkową. Warto dowiedzieć się na czym polega.

Skin cycling, czyli metoda polecana przez dermatologów 

Warto zacząć od tego, że metoda skin cycling bazuje na wiedzy znanej od dziesięcioleci, zatem nie jest czymś nowym. Została wypromowana na TikToku przez nowojorską dermatolożkę Whitney Bowe. Wiele kobiet zaufało tej metodzie ze względu na to, że jest nieinwazyjna, a jednocześnie można ją adaptować do potrzeb swojej skóry.

Skin cycling jest wieczorną rutyną pielęgnacyjną, zatem wszystkie najważniejsze zabiegi dla swojej skóry wykonuje się właśnie wieczorem. Jest to wygodne, wszak wtedy ma się więcej czasu niż np. rano, gdy trzeba jak najszybciej wyjść do pracy. Skin cycling to metoda pielęgnacji podzielona na cztery wieczory.

Pierwszego z nich wykonuje się złuszczanie martwego naskóka. Drugi wieczór poświęca się na kurację retinoidami, która pomaga spłycać zmarszczki, ale i redukować przebarwienia. Trzeci i czwarty wieczór przeznaczony jest na regenerację skóry. W ten sposób może się odbudować po bardziej inwazyjnych zabiegach wykonanych poprzedniego i jeszcze wcześniejszego wieczora.        

Jak skutecznie i bezpiecznie złuszczać naskórek i wypełniać zmarszczki? 

Warto dowiedzieć się, jak powinny wyglądać pierwsze dwa wieczory pielęgnacji skin cycling. Otóż do złuszczania pierwszego dnia należy wybrać odpowiedni peeling. Dermatolożka tutaj niczego nie narzuca, choć sugeruje, że peelingi enzymatyczne i kwasowe lepiej się sprawdzą, gdyż są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry.

W przypadku tej skłonnej do podrażnień trzeba pamiętać, że peeling nie powinien mieć zbyt wysokiego stężenia enzymów czy kwasu. Zamiast salicylowego lepiej wybrać laktobionowy, który ma nieco łagodniejsze działanie, a też skutecznie pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka.

Przed każdym peelingiem trzeba gruntownie oczyścić skórę. W ten sposób można odblokować pory i pozbyć się nagromadzonego sebum i innych zanieczyszczeń. Dzięki oczyszczaniu peeling skuteczniej usunie zrogowacenia. Peeling stosuje się nie częściej niż co 4 dni, zgodnie ze skin cycling.

Drugi wieczór upływa na kuracji retinoidami. Należy pamiętać, by wybierać serum z retinolem o małym stężeniu, np. 0,2%. Potem można stopniowo je zwiększać, ale po kilku tygodniach stosowania w ramach rutyny skin cycling. Jeśli występuje uczulenie na retinoidy, to kurację taką można zastąpić inną, która pozwoli skutecznie wypełniać zmarszczki. Można sięgnąć po serum z niacynamidem, który także ma działanie anti-aging.

Serum nakłada się pipetką. Można je rozprowadzać masażerem, tak by pobudzić dodatkowo krążenie. Po kilkunastu minutach nakłada się krem nawilżający. W przypadku kuracji retinoidami należy zachować odstęp 30 minut pomiędzy serum i kremem.         

Odpoczynek dla skóry, czyli jak powinna wyglądać zdrowa i dobra regeneracja naskórkowa? 

Ostatnie dwa wieczory rutyny skin cycling to regeneracja, odżywienie i nawilżanie. W tym przypadku nie stosuje się już retinoidów czy serów o wysokim stężeniu, a kosmetyki głęboko nawilżające. Jakie serum nawilżające do twarzy wybrać?

Można wybrać serum nawilżające z kwasem hialuronowym i krem z kwasem hialuronowym o zróżnicowanej wielkości cząsteczek. Dobrze sprawdzi się też krem nawilżający i kojący z aloesem. Kiedy stosować serum nawilżające? Te produkty stosuje się standardowo po oczyszczeniu skóry.  

*Artykuł sponsorowany

Podobne wpisy