· · · ·

Wybieramy najlepsze koszulki dla dziecięcej drużyny sportowej

koszulki dla dziecięcej drużyny piłkarskiej

Wybór odpowiednich koszulek dla dziecięcej drużyny sportowej to zadanie, które wymaga nie tylko zmysłu estetycznego, ale i praktycznego podejścia. Każdy trener i rodzic zdaje sobie sprawę, że ubiór, w którym młodzi sportowcy spędzają czas na boisku, może znacząco wpłynąć na ich komfort oraz efektywność podczas gry. Idealne koszulki powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne, wykonane z materiałów, które zapewniają maksymalną oddychalność i swobodę ruchów. 

Najlepsze koszulki dla dziecięcej drużyny sportowej — jak je wybrać?

Estetyka — chociaż istotna — ma w tym wypadku dużo mniejsze znaczenie. Na pewno przy szukaniu na przykład koszulek piłkarskich dla młodzików warto zorientować się jakie firmy oferują taką odzież.

W tym wypadku istotne będzie doświadczenie. Firmy z co najmniej kilkunastoletnim stażem mają tutaj fory. Do tego też zwróć uwagę na specjalizację. To firma, która w zakładce “O nas” posiada zapis “produkujemy koszulki sportowe z nadrukiem”  a nie “zajmujemy się szyciem dla dzieci i młodzieży”, ma w tym wypadku przewagę.

Generalnie to są te dwa najważniejsze aspekty wyboru tego kto przygotuje Twoją drużynę do wyjścia na boisko.

Z jakiego materiału są sportowe koszulki dla dzieci?

Jedną z cech dobrych koszulek sportowych dla drużyny jest odpowiedni materiał. Za niekwestionowanego lidera uważa się poliester. Do jego największych zalet zalicza się przede wszystkim niski wskaźnik pochłaniania wilgoci. W przypadku koszulek z poliestru łatwo pozbyć się różnego rodzaju plam. Materiał ten jest też wytrzymały. Dlatego właśnie chętnie jest wykorzystywany przy opisywanym typie odzieży.

ubrania i koszulki z nadrukiem

Sklepy sportowe oferują też T-shirty z bawełny. Natomiast tutaj warto mieć świadomość, że ten materiał (przy założeniu, że zależy nam na komforcie wynikającym z niskiego wchłaniania wilgoci)  sprawdza się raczej w mało wymagającej dyscyplinach. Za to bawełna to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób z alergią skórną.

Ostatni jest elastan. Do jego głównych zalet zalicza się lekkość i dużą elastyczność. To zapewnia wygodę i swobodę ruchów. Mały sportowiec będzie się więc mógł skupić na przeżywaniu swojego występu.

W przypadku koszulek dla dzieci najczęściej stosuje się mieszanki materiałów — np. bawełnę z elastanem.

Jaki rodzaj nadruku na sportowych koszulkach dla dzieci?

Wspomnieliśmy we wstępie, że estetyka na nieco mniejsze znaczenie, ale nie w każdym aspekcie. Kolorystyka i nadruk. Ich wybór może mieć wpływ na ducha Twoich małych sportowców. 

Jeśli chodzi o możliwości, to skupimy się na trzech. Są to metoda sublimacji, nadruk DTF i DTG. Pierwszą z wymienionych charakteryzuje się bardzo duża wytrzymałość na użytkowanie (w tym pranie). Nadruk DTF to naniesienie atramentu na folię, a następnie na odzież. Własny obrazek można też wykonać metodą DTG. Tu atrament jest natryskiwany bezpośredni na materiał. Sklepy z odzieżą sportową (również dla najmłodszych oferują często stworzenie nadruku.

Najważniejsze cechy koszulki dla małego piłkarza

To jednak najpopularniejszy sport w Polsce. Aczkolwiek, jeśli szukasz odzieży na przykład piłkarzy ręcznych, kieruj się tymi samymi zasadami.

Koszulki dla dziecięcej drużyny sportowej powinny:

  • być wygodne,
  • mieć odpowiedni dostosowany krój zapewniający pełną swobodę ruchów,
  • powinny “oddychać”,
  • dobrze odprowadzać wilgoć,
  • być przewiewne.

Koszulki dla dziecięcej drużyny sportowej — podsumowanie

Ich wybór może nie zapewni pierwszego miejsca w lidze juniorów, ale ma ogromny wpływ na zawodników. Zapewni im nie tylko komfort podczas aktywności fizycznej. To także przyjemność w czasie gry. I radość z niej. A to przecież jest najważniejsze.

Podobne wpisy