Czego potrzebuje Twoje ciało w codziennej pielęgnacji?

adobestock 460100496 wp

W zależności od tego, jakie potrzeby ma Twoja skóra, musisz wybrać odpowiedni balsam do ciała. Jest to kosmetyk, który szybko poprawi stan skóry Twojego ciała i pozwoli Ci cieszyć się wypielęgnowaną cerą. Zobacz w czym możesz wybierać i wybierz coś dla siebie.

Ujędrniający balsam do ciała pomoże Ci zachować gładką i sprężystą skórę

Balsam ujędrniający do ciała to ważny element codziennej pielęgnacji, a jego długotrwałe i codzienne stosowanie, pozwoli Ci osiągnąć dobre efekty w postaci sprężystego i zadbanego ciała. Tak jak w przypadku każdego kosmetyku, kluczowe jest wybranie takiego balsamu, który ma wysokiej jakości składniki. W przypadku balsamów ujędrniających Zwróć uwagę na ceramidy, które mają wyjątkowe właściwości regenerujące. Wpływają na uzupełnianie ubytków lipidów w naskórku, dzięki czemu zapobiega się wysuszaniu skóry i jest nawilżona przez cały czas. Dodatkowo cenne składniki to lipidy, które natłuszczają skórę i chronią jej warstwę lipidową. Warstwa lipidową skóry jest bardzo ważna, bo dzięki niej, skóra utrzymuje się w dobrej kondycji i jest bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Balsamy ujędrniające powinny przede wszystkim wpływać na syntezę włókien kolagenu i elastyny, które są kluczowe w utrzymaniu sprężystości skóry.

A może wybierzesz brązujący balsam do ciała?

Nowoczesne balsamy brązujące mają lekką formułę i nadają skórze piękny, złocisty połysk. Dodatkowo mają delikatny, nienachalny zapach i nie kojarzą się już z samoopalaczami. Kakao lub łupiny orzechów to naturalne substancje brązujące, które są skuteczne i przy regularnym stosowaniu, nadają ciału opalonego wyglądu. Balsam brązujący powinien zawierać również składniki nawilżające, aby od razu pielęgnować skórę. Inne cenne składniki nadające intensywny koloryt skórze to cynamon i marchewka, dzięki którym możesz cieszyć się naturalnie wyglądającą opalenizną. Ich główne zadanie to zwiększanie naturalnej pigmentacji skóry. Można to osiągnąć wpływając na stymulowanie produkcji melaniny, a wtedy skóra jest tak samo opalona jak przy kąpielach słonecznych. Warto dodać, że opalanie się ogólnie nie jest zdrowe i lepiej go unikać, a lepiej jest stosować naturalne balsamy brązujące.

Mleczko do ciała to pielęgnacja i przyjemność w jednym

Jeśli chcesz wybrać balsam o bardziej płynnej konsystencji, to możesz zdecydować się na mleczko do ciała, na przykład z ekstraktem z oliwek. Taki balsam z oliwkami daje skórze mocne odżywienie i likwiduje jej przesuszenie. Oliwa z oliwek to cenny składnik pochodzący prosto z natury, który daje skórze ulgę i ukojenie, a przede wszystkim ją nawilża. Naturalne składniki roślinne to zawsze dobry wybór dla naszej skóry, bo są one bezpieczne i nie mają skutków ubocznych. Redukowanie przesuszenia poprawia komfort skóry każdego dnia i daje uczucie gładkości, a poza tym zmniejsza ryzyko podrażnień. Kwas hialuronowy, aloes, pantenol, mocznik, gliceryna i masło shea to inne, cenne składniki, które pozwolą Twojej skórze na nawilżenie. Dobry balsam do ciała powinien pozostawiać uczucie nawilżenia na dłużej i pielęgnować skórę w widoczny sposób.