Najbardziej dochodowe zawody w Ameryce

Kierownik – wynagrodzenie: 90 – 100 $

Jaki zakres obowiązków ma kierownik? Przede wszystkim kieruje on działalnością firmy, zajmuje się organizacją lub zarządza głównym departamentem. Tytuł ‘manager’ jest synonimem ‘supervisor’, choć manager jest zazwyczaj osobą zarządzającą, a supervisor wykonawcą. Supervisor zarządza pracownikami, podwykonawcami, raportuje ich pracę i przedstawia menagerowi.

Jak zostać menagerem? Zacznijmy od tego, że menagerem można być we wszystkich branżach. Można zarządzać dowolną organizacją od pracy rolniczej (54 – 900 $) przez siłownie i saunę ( 75.000 – 100.000 $). Na stronie internetowej dotyczącej pracy menagera można znaleźć aż 66 zawodów związanych z tym zagadnieniem. Oto przykładowa płaca niektórych z nich: kierownik restauracji ( 30.000 – 46.000 $), zarządca nieruchomości (64.000 – 95.000 $). Do piastowania stanowiska menagera niezbędne jest wyższe wykształcenie.

Operations Manager: wynagrodzenie – 110 – 550$

Czym zajmują się osoby będące na tym stanowisku? Operations manager jest odpowiedzialny za wiele aspektów dnia codziennego firmy. Zarządza pracami innych menagerów i pomaga w planowaniu strategicznym.

Jak zostać Operations managerem? Przede wszystkim trzeba miec doświadczenie w podobnej pracy i wykształcenie kierunkowe. Ponadto nalezy być silnym przywódcą i posiadac umiejętności organizacyjne.

Prace związane z komputerem

Nasz świat jest coraz bardziej skomputeryzowany. Każda osoba ma swój prywatny komputer, samochody są zaprojektowane na zasadzie skomputeryzowanych programów. Wzrasta również zapotrzebowanie na pracownikó, którzy posiadają wiedzę techniczną. Programiści mogą zarabiać satysfakcjonujące kwoty.

Inżynier sprzętu komputerowego – Wynagrodzenie: 101 – 410 $

Jaki jest zakres obowiązków na tym stanowisku? Inżynierzy sprzętu komputerowego zajmują się testowaniem i opracowywaniem instalacji poszczególnych części komputera, takiej jak chipy komputerowe, systemy, modemy, klawiatury i drukarki. Kontrastuje to z praca Software engineers, którzy pracuja z konkretnymi programami komputerowymi. Jak zostać inżynierem sprzętu komputerowego? Należy uzsykać dyplom inżyniera i skończyc odpowiednie kursy.

Informatyk – Wynagrodzenie: 105 – 370 $

Czym konkretnie zajmuje się informatyk? Osoby piastujące to stanowisko zajmują się oprogramowaniem, sprzętem komputerowym oraz wdrażaniem tych elementów na użytek firmy oraz osób fizycznych. Kluczowym zadaniem jest testowanie i robienie prognoz na temat sprzetu i systemów, które są pomocne w inwestycjach i obrotem pieniędzmi.

Jak zostać informatykiem? Jeślii jest ci bliskie rozwiązywanie problemów technicznych, sprawdzanie sprzętu i oprogramowania w komputerze na podstawie wiedzy teoretycznej, powinieneś wybrać kierunek studiów związany z tymi zagadnieniami.  80% obecnych pracowników ma wykształcenie wyższe, zaś 18% to doktoranci i specjaliści, zaś 2% ma tytuł magistra.

Praca związana z finansami

Manager sprzedaży – Wynagrodzenie: 111 – 570 $

Czym zajmują się managerowie sprzedaży? Trenują, wdrażają i kontrolują pracowników sprzedażowych. Współpracują z menagerami marketingu, którzy tworzą badania rynku i ustanawiają obszary sprzedaży.

Jak zostać managerem sprzedaży? Najpierw należy mieć doświadczenie w sprzedaży i wykazywać się umiejętnościami z zakresu zarządzania. Warto rozwijać umiejętność motywowania ludzi do sprzedaży. Wykształcenie jest równiez bardzo istotne. Tytuł licencjata lub magistra w dziedzinie ekonomii, zarządzania lub dziedzinie pokrewnej znacznie zwiększy twoje szanse.

Dyrektor finansowy – Wynagrodzenie: 113 – 730 $

Czym zajmuje się dyrektor finansowy? Organizują, kontrolują i są odpowiedzialni za przepływ pieniędzy. Dyrektorzy finansowi balansują w takich kwestiach jak, inwestowanie oraz ile zysku powinno być i jak go rozdzielić. Jak zostać dyrektorem finansowym? Powinieneś posiadać licencjat lub magistra z ekonomii, rachunkowości oraz odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie.