Gdzie produkowane są ekspresy do kawy JURA?

Historia szwajcarskiej firmy JURA rozpoczęła się w 1931 roku. Wtedy nazywała się ona JURA Elektroapparate AG i produkowała różne urządzenia AGD. Rok 1980 był dla niej wyjątkowo szczęśliwy – JURA stała się głównym producentem w sektorze ekspresów do kawy. Centrala firmy znajduje się w Szwajcarii, ale posiada ona przedstawicielstwa w Hiszpanii, Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii, USA, a nawet w Południowo-Wschodniej Azji.

Ponieważ firma obecnie specjalizuje się tylko w produkcji ekspresów do kawy, nic dziwnego, że jej automaty charakteryzują się nowoczesnością, elegancją, wyjątkowym designem oraz wysoką jakością i prostotą obsługi. Dopracowany w każdym szczególe wygląd aparatów JURA został wielokrotnie doceniony w międzynarodowych konkursach. Ponadto firma oferuje swoje ekspresy w atrakcyjnych cenach. Aby zapewnić produktom najwyższą jakość, spółka zawiera kontrakty z podwykonawcami, które to sojusze mają strategiczne znaczenie. Duża część aparatów oraz większość ich podstawowych części jest produkowana w Szwajcarii. Poważne podejście do działalności uzasadniają promowane przez firmę wartości: niezawodność, trwałość, precyzja, prestiż i pasja w dążeniu do doskonałości.

Produkcja ekspresów do kawy – to nie jedyna działalność, którą zajmują się pracownicy firmy JURA. Są oni również zaangażowani w marketing, promocję produktów i logistykę oraz świadczą usługi posprzedażowe. W zeszłym roku spółka zatrudniała 270 pracowników w Szwajcarii i 362 w innych krajach.

Firma JURA posiada wysoką pozycję na rynku dzięki temu, że jej celem nie jest masowa produkcja, tylko elitarny produkt najwyższej jakości. Dzięki temu jej ekspresy do kawy cechuje trwałość i niezawodność. Oczywiście wymagają one przy tym pewnych zabiegów konserwacyjnych, ale i o to firma zadbała. Funkcje czyszczenia i odkamieniania są automatyczne i dokonywane za jednym naciśnięciem guzika. Niemniej jednak trzeba pamiętać o ich przyciśnięciu, kiedy automat wyświetli komunikat o konieczności ich przeprowadzenia.

Ponadto firma kładzie duży nacisk na unowocześnianie technologii i ekonomiczność aparatów, oszczędzających energię elektryczną. Już w 1994 roku był wyprodukowany pierwszy ekspres do kawy z automatyczną funkcją samowyłączenia. Dzięki niej w ciągu roku zaoszczędza się ok. 40 % energii.

Wybór ekspresów do kawy jest naprawdę duży. W ofercie JURA znajdują się ekspresy do kawy do użytku domowego, dla biur, barów lub pomieszczeń reprezentacyjnych. Ponieważ firma produkuje modele w kilku seriach, nawet najbardziej wymagający smakosze kawy znajdą coś dla siebie, a pracownicy przedstawicielstw JUR dostarczą wszystkich potrzebnych informacji o użytkowaniu aparatu, dbaniu o niego oraz procedurze przygotowywania różnych rodzajów kawy. Ponadto instrukcje, terminy, objaśnienia symboli oraz inne wiadomości można bez problemu znaleźć na internetowej stronie JURA.

Jeśli chcecie pić wspaniałą kawę w domu lub biurze, przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren za jednym naciśnięciem guzika, a przy tym cenicie dobrą jakość i stylowy design, to ekspresy do kawy JURA są dla Was najlepszym rozwiązaniem.